KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029014
nr 1502 9014
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Paris 1970. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 71x87 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 14 november 2022
kl 19:26:56
14/11 18:04:35